shadow

Cardio kontra interwał

Czy zauważyliście pewną zależność, że wychodząc i wchodząc na siłownię, zawsze mijacie strefę cardio, która dzieli strefę siłową od szatni? Ten układ wcale nie jest taki przypadkowy, ponieważ niemal wszyscy zawodnicy stosują rozgrzewki z wykorzystaniem orbitreków lub bieżni przed treningiem i dobijają dodatkową aktywność po treningu, by móc z czystym sumieniem skonsumować porządny posiłek.

Kiedy więc stosować cardio razem z treningiem siłowym? Nie potrzebujesz takich osób, jak profesjonalny trener personalny, by rozwiązać tą zagadkę.

Cardio to nie interwał – pamiętaj o tym

Trening aerobowy to z pewnością niezwykle przyjemna forma spędzania wolnego czasu. Spokojnie spacerujemy po bieżni lub jedziemy na rowerku stacjonarnym, przeglądając wiadomości na swoim telefonie lub dyskutujemy z bliskimi, którzy wybierają razem z nami taką funkcję rekreacji. W lecie warto korzystać ze świeżego powietrza, realizując te same czynności z przyjaciółmi na boisku lub podczas wycieczek rowerowych, które pozwolą jeszcze lepiej poznać miasto i swoje okolice.

Każdy trener personalny online powie Wam, że interwał jest świetnym sposobem na dynamiczny trening palący satysfakcjonującą ilość kalorii. Warto jednak wiedzieć, że obciąża on układ nerwowy i organizm tak samo mocno, jak porządny trening siłowy, więc lepiej unikać takiej formy po treningu na siłowni.

Więc jak z tym cardio?

W dużej mierze wszystko zależy od tego, jakie macie oczekiwania. Jeśli obecnie znajdujecie się na masie, to z pewnością cardio może nieco przeszkadzać, ponieważ podniesie Wasze zapotrzebowanie kaloryczne, które będzie ciężko przejeść. Na redukcji dodanie aktywności wpłynie niezwykle pozytywnie, a większe ilości jedzenia, które znajdą się w Waszym jadłospisie z pewnością wpłyną na psychikę, możliwości i finalnie efekty.
Korzystajcie jednak z cardio na świeżym powietrzu i ustalcie odpowiednią ilość sesji – zwłaszcza jeśli macie możliwość wykorzystania wiedzy takich osób, jak profesjonalny trener personalny online, który pomoże Wam ze wszystkim.

Dodaj komentarz