shadow

Poznaj własny organizm i jego możliwości cz.2

Skoro już wiecie, że trenerzy personalni przydatni są zarówno osobom zaawansowanym, jak i początkującym, to z pewnością także macie świadomość ofert takich osób. Nie sposób wykonywać każdy trening pod okiem zawodowca, ponieważ ceny bywają bardzo duże. Jak więc wsłuchać się w swój organizm, by nie zrobić sobie krzywdy? Z przyjemnością pomożemy Wam podczas treningów i przedstawimy własne doświadczenia, by każdy był bezpieczny!

Nim przejdziemy do dalszej części tekstu, chcemy przypomnieć, że słuchać swojego organizmu możecie dopiero wtedy, gdy macie pewność, że dane ćwiczenie wykonywane jest poprawnie. Trener personalny na początku powinien Wam pomóc, a co zrobicie dalej, zależy już od Was.

Szukaj metod treningowych i baw się tym

Split, FBW, Push Pull i wiele innych – te metody treningowe doskonale sprawdzają się zarówno wśród amatorów, jak i osób zaawansowanych, którzy korzystają z uroków treningu siłowego. Jaka metoda będzie dla Ciebie najlepsza? Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i tego, jak Twój organizm będzie reagować. Wybór powinien także zależeć od tego, jak często będziesz na siłowni, ponieważ dla osób, które odwiedzają to miejsce 4 razy tygodniowo, najlepszym pomysłem będzie Push Pull, 3 razy w tygodniu split lub FBW, natomiast dla 2 razy, będzie to FBW. Dobry trener personalny podczas treningu przeprowadzi z tobą konsultację, by ustalić nie tylko możliwości organizmu, ale także Twój tryb życia – nie ma złych metod treningowych, tylko są źle przeprowadzone treningi personalne.

Jeśli jednak nie masz środków na usługi takich osób, jak stacjonarni specjaliści, warto szukać profesjonalistów, którzy ogłaszają się pod hasłem trener personalny online. Obecnie dysponujemy taką technologią, że spokojnie poprowadzą oni Wasze metamorfozy w satysfakcjonujący sposób.

Jak sprawdzić, która metoda jest najlepsza?

Wystarczy spróbować każdej, prowadząc treningi np. przez tydzień (jeśli Wam nie odpowiada taka forma), miesiąc (jeśli jest ok, ale chcecie coś zmienić) lub nawet trzy miesiące (jeżeli odpowiada Wam dana forma i wygodnie jest ćwiczyć takim systemem). Pod koniec sprawdźcie, kiedy najlepiej regenerowaliście się pomiędzy treningami, kiedy zanotowaliście najlepszy rozrost masy mięśniowe i kiedy siła poszła w górę.
Dobry trener personalny online zazwyczaj przyjmuje swoich klientów z umową, gdzie współpracować będą oni minimalnie przez okres 3 miesięcy lub nawet roku! Zazwyczaj po tym poznacie profesjonalistę, który podchodzi odpowiedzialnie do swoich klientów.

Dodaj komentarz