shadow

Poznaj własny organizm i jego możliwości cz.1

Obecnie ciężko znaleźć osobę, która nie interesuje się żadna dyscypliną sportową i nie jest aktywnym rekreacyjnym zawodnikiem. Prowadzimy tryb życia, który negatywnie wpływa nasz organizm, mięśnie, zdrowie, sylwetkę, a nawet kondycję i samopoczucie, więc karnet na siłownie lub zajęcia zorganizowane to niemal obowiązek. Trening personalny to ciekawa alternatywa zarówno dla amatorów, jak i osób zaawansowanych, które potrzebują pomocy podczas ćwiczeń i chłodnego, obiektywnego spojrzenia z boku.

Co może dać nam trening personalny? Czy każdy trener personalny to profesjonalista, który nauczy nas korzystać z dostępnych narzędzi? Te pytania mogą wydawać się proste, jednak odpowiedzi są dużo bardziej złożone. W tej części tekstu zajmiemy się tym zagadnieniem, by pomóc wszystkim osobom poszukującym swojej drogi w sportach siłowych, wytrzymałościowych, kondycyjnych, sylwetkowych, czy szybkościowych.

Po co mi trening personalny, skoro sam sobie poradzę

To chyba najczęściej popełniany błąd, który może kosztować Was zdrowie i powodować wiele dolegliwości bólowych. Możecie nam wierzyć, że kiepska technika jest częstym powodem kontuzji u nowicjuszy, a takie problemy lubią ciągnąć się nawet latami. Zadaniem takiej osoby jak profesjonalny trener personalny jest ocena wykonywanego ruchu.

Oczywiście ciężko mówić na temat profesjonalizmu, jeśli nie znamy prawdziwego doświadczenia danej osoby. Warto wtedy sprawdzić w sieci opinie i zdobyte przez daną osobę certyfikaty. Dobry fachowiec będzie stawiać na rozwój, dzięki czemu będzie cały czas uczyć się nowych rzeczy – słaby? Zazwyczaj skończy podstawowy i budżetowy kurs, byle otrzymać legitymację i nie zainteresuje się tematem więcej. Nie trudno porównać doświadczenie i umiejętności danych osób. Wystarczy wpisać hasło trener personalny online w wyszukiwarkę stron internetowych, by znaleźć wiele ciekawych (i tych mniej) ofert.

Czym specjalista będzie się wyróżniać? Przede wszystkim będzie posiadać własną stronę internetową, na której umieści wszystkie informacje odnośnie zdobytych kwalifikacji, by każdy potencjalny klient miał wgląd do takich dokumentów i ich jakości. Po drugie przedstawi swoją wiedzę teoretyczną w niewielkich dawkach, by każdy mógł zobaczyć, co naprawdę dana osoba potrafi – w ten sposób na pewno zyska ogromną ilość pozytywów wśród interesantów. Na samym końcu zaprosi do początkowych konsultacji za darmo – nawet jeśli będą one przeprowadzone w sieci, jak u większości osób, których oferty znajdziemy pod hasłem trener personalny online.

Dodaj komentarz